Loading...
You are here:  Home  >  Reading Room  >  Current Article

Czy bezpłatna próbka tekstu SEO zwiększa szanse na zlecenie?

Bezpłatna próbka tekstu SEO umożliwia najczęściej pozyskanie dobrego zleceniodawcy bez wielkiego wysiłku. Od razu potwierdza realne umiejętności.

Reguła wzajemności w seo copywritingu

Ktoś Ci coś daje w prezencie lub otrzymujesz przysługę. Czujesz się dobrze i mentalnie w takiej chwili jesteś zobligowany do odwdzięczenia się za pomoc lub dar. Masz właśnie do czynienia z regułą wzajemności. Działa na każdego.

Ludzie otrzymujący, a nic nie dający od siebie są źle postrzegani. W istocie jawią się nam jako wyzyskiwacze i unika się z nimi kontaktu. Nieważne, czy to strefa towarzyska, handlowa, zawodowa. Zasada jest uniwersalna. To pierwotna filozofia funkcjonowania społeczeństwa warunkująca przetrwanie.

Co daje bezpłatna próbka?

  • nawiązanie pozytywnego kontaktu (zleceniodawca-seo copywriter),
  • możliwość szybkiego zaprezentowania stylu. Praca obroni się sama. Dołącz do tego konkurencyjną stawkę i oczekuj wiadomości o zatrudnieniu,
  • tworzysz zobowiązanie u zleceniodawcy, jeżeli tekst jest wartościowy,
  • po pozytywnej akceptacji lepiej piszesz ze względu na poprawienie własnej samooceny,
  • budujesz wokół siebie profesjonalny wizerunek. Jesteś zapamiętywany jako ktoś uczciwy, dający się ocenić, odważny, pewny własnych umiejętności.

Osobiste doświadczenia 

Powiedzmy, że 20% bezpłatnych próbek to zwykłe wyłudzenia, do tego w masowej skali. Powiedziałbym, że lepiej nie przesyłać artykułów pod niepotwierdzone dane firmowe. Reszta zleceniodawców podchodzi do sprawy poważnie. Próbki aktualnie rozliczam, jeżeli zostaną zaakceptowane i doprowadzą do współpracy. Praktycznie wszystkich klientów długoterminowych zdobyłem właśnie przez dobrą próbkę umiejętności, nawet niekoniecznie rozbudowane portfolio. Po prostu piszę zawsze tekst SEO pod aktualny projekt prowadzony przez zleceniodawcę.

Jeden zleceniodawca stwierdził, że nie chce, abym się nadwyrężał, bo już z góry wie, że dobrze wykonam robotę. To bardzo ciekawa sytuacja. Ludzie wyczuwają chęć zbudowania wzajemności i chronią się przed tym. Najlepiej to uszanować, bez narzucania.

Strategia rozmowy ze zleceniodawcą

Dzień dobry, zainteresowało mnie Państwa zlecenie/ogłoszenie. Przed nawiązaniem współpracy chętnie napiszę bezpłatną próbkę na wskazane słowo kluczowe (podaj też ilość znaków i inne parametry, konkrety to podstawa). Proszę o pozytywne rozpatrzenie kandydatury oraz możliwie szybki kontakt na podane dane. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Co jest takiego wyjątkowego w powyższym opisie?

Szacunek. Presupozycja sugerująca nawiązanie współpracy po napisaniu próbnego tekstu SEO. Uśmiechnięta buźka jest oznaką pozytywnego podejścia do wykonywanych obowiązków i miłego usposobienia.

Oczywiście musisz dodać cenę i inne przydatne dla zleceniodawcy dane. Powyższy szablon uznaj za przykładowy do omówienia tendencji kontaktu.

Tekst SEO bez uprzedzenia

Kolejny sposób pozyskania klienta to przesłanie tekstu SEO bez uprzedzenia, trochę w ciemno. Niechciany prezent wywołuje regułę wzajemności, ale to duże ryzyko.

Zapewniam z doświadczenia popartego wieloma zleceniami, że omawiany sposób działa i przynosi zadowolenie dwóm stronom pod warunkiem, że seo copywriter przykłada się do pracy. Podejrzewam, że wiele agencji SEO poszukuje talentów z lekkim piórem i normalnymi stawkami.

Próbka tekstu to przydatne narzędzie

Bezpłatny tekst SEO, ewentualnie rozliczany po akceptacji to ciekawa formuła nawiązania kontaktu ze zleceniodawcą, a jednocześnie okazja do zaprezentowania umiejętności pisarskich. Krótko mówiąc daj się ocenić, a zyskasz zlecenie.

© 2020, Pisanie Online. All rights reserved Using content without author’s permission is prohibited.

About the author

SEO/AI Enchanced Copywriter

Writing is my true passion, profession, and way of life. I am a trusted copywriter for many popular interactive agencies. On my website, I share practical tips and thoughts on content marketing, support personal branding, and share content optimization methods not only for search engines but primarily for readers. Additionally, I sell high-quality, ready-made SEO articles and accept orders from clients interested in long-term cooperation based on trust.