Loading...
You are here:  Home  >  Reading Room  >  Current Article

Czy bezwzrokowe pisanie na klawiaturze pomaga w pracy?

Jak wygląda życie seo copywritera? Ciągłe pisanie i poszukiwanie nowych zleceń. Sama miłość do tego zajęcia nie wystarczy. Niezbędny jest warsztat, a bezwzrokowe pisanie na klawiaturze to fundament.

Postanowiłem podejść do tematu bardziej osobiście z dwóch powodów. SEO copywriting to moja codzienność od wielu lat. Poza tym piszę bezwzrokowo na klawiaturze i nie mam pojęcia, jak mógłbym funkcjonować bez tej umiejętności. Zacznę od zalet. Później opiszę kilka szczegółów ze swojego życia, które mam nadzieję zmotywują Cię do podjęcia podobnego wyzwania.

Zaznaczam, że pisanie bezwzrokowe na klawiaturze to nie tylko umiejętność copywritera, ale praktycznie każdego człowieka pracującego przy komputerze.

Zalety bezwzrokowego pisania na klawiaturze

Szybkość pisania to moim zdaniem najważniejsza korzyść, szczególnie przy tworzeniu prostych tekstów SEO w masowej skali. Poza tym niektórzy, czasami bardzo dobrze płatni zleceniodawcy wymagają ekstremalnie krótkich terminów realizacji. Dzięki tej umiejętności masz zupełnie inny przelicznik czasu.

Bardzo przydatna sprawa po poznaniu bezwzrokowego pisania na klawiaturze to śledzenie tekstu i praktycznie automatyczna redakcja. Nie musisz wracać do poprzednich bloków tekstu. Treść tworzy się bardziej naturalnie, powiedziałbym przyjemnie.

Po kilku latach spędzonych na bezwzrokowym pisaniu wyrobiłem automatyzm ruchów. Nie myślę o tym, że piszę. Skupiam się tylko na treści. Na tym, co chciałbym faktycznie przekazać. To wyraźny wzrost jakości artykułów.

Tak przydatnej umiejętności możesz nauczyć się bezpłatnie. Lata temu wykorzystywałem w tym celu Mistrza Klawiatury. Sprawdź ten program i zobacz, że nie jest bardzo skomplikowany. Wymaga po prostu systematyczności i wypracowania nowych nawyków. To da się zrobić.

Coś bardziej z ciekawostek. Pamięć kinetyczna zostaje z Tobą przez całe życie, dlatego jeżeli raz nauczysz się pisać bezwzrokowo na klawiaturze to będzie podobnie jak z jazdą na rowerze.

To przydatne rozwiązanie w każdej pracy biurowej. Robisz szybciej od innych, więc tym samym zwiększasz konkurencyjność na rynku pracy.

Profesjonalny wygląd przed komputerem, przydatny w niektórych sytuacjach zawodowych.

Poprawna sylwetka przed komputerem. Większa ulga dla kręgosłupa, szczególnie szyjnego, mniejsze napięcie mięśni, dobra profilaktyka dla typowych schorzeń związanych z pracą biurową.

W niektórych przypadkach stajesz się osobą nie do zastąpienia, np. podczas przepisywania tekstu, przy dyktowaniu. Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze sprawdza się nawet w sądach, stanowisko protokolanta. Całkiem pewna alternatywa zawodowa.

Wydajność pracy z tekstem poprawia się bardzo, a to bardzo mocno. Możesz pisać i przeglądać nowe materiały do przyszłej redakcji, ale to już na poziomie zaawansowanym.

Dzięki bezwzrokowemu pisaniu na klawiaturze napisałem magistra w tydzień, a wiem, że niektórzy studenci męczą się z tematem przez okrągły rok.

To stosunkowo prosta umiejętność do opanowania z perspektywą osiągnięcia mistrzostwa, czyli jeszcze większej szybkości niż na początku użytkowania.

Jak się pisze na klawiaturze wszystkimi palcami?

Przy wypracowaniu dobrego tempa praktycznie nie robi się błędów. Zleceniodawcy często nie zdają sobie sprawy, że pisanie, a redagowanie treści to oddzielne obowiązki, niestety bez dodatkowej płatności. W przypadku nisko płatnych tekstów pisanie w zwykły sposób po prostu nie ma sensu, albo jest zagrożeniem dla zdrowia psychicznego.

Problem ogonków

Wiem, że niektórzy ludzie mają problemy z polskimi znakami po rozpoczęciu przygody z bezwzrokowym pisaniem. Po wielu godzinach ćwiczeń z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma różnicy, czy piszę ą czy ę. Szybkość pozostaje taka sama. Umysł i palce przyzwyczajają się do pewnych zadań. Wykonują je bez udziału świadomości.

Od czego zależy sukces?

Musisz wiedzieć, że ta umiejętność daje Ci przewagę na rynku pracy. Przydaje się naprawdę w wielu sytuacjach. Jeżeli pracujesz z tekstem w dowolnej formie bezwzrokowe pisanie na klawiaturze okazuje się świetną pomocą. Do nauki wystarczy darmowy program z przykładowymi tekstami i układem rąk. Reszta zależy od samodyscypliny.

Ile czasu poświęciłem na naukę bezwzrokowego pisania?

Przyznam, że sporo. Cały proces przejścia zajął mniej więcej rok. Wiedziałem, że chcę pisać zawodowo na studiach. Pracę rozpoczynałem w gazecie, ale zanim się tam zatrudniłem postanowiłem nauczyć się tej cennej umiejętności. Każdą literkę ćwiczyłem codziennie po dwie godziny. Wyobraź sobie, że masz napisać sto tekstów SEO dziennie i klikasz dwoma palcami? Może fizycznie jest to możliwe, ale czy chcesz tak funkcjonować przez całe życie?

Szczerze mówiąc na świecie jest niewiele umiejętności, których można nauczyć się w tak krótkim czasie. Rok może wydać się długim okresem, ale mówię tu o mistrzowskim poziomie. Technika zostaje już do końca życia. Rok treningu, aby do końca życia korzystać z zasobów? Nie mam więcej pytań. Oczywiście to u mnie. Ty możesz poradzić sobie lepiej, czego wcale nie wykluczam.

Systematyczność to klucz do mistrzostwa

Nauka nie jest trudna. Wymaga dużej systematyczności. Ważną sprawą jest rezygnacja z negatywnych nawyków. Musisz bezwzględnie ćwiczyć literki zgodnie z zasadami bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Początki są najtrudniejsze, a pierwsze poważne efekty przychodzą po około trzech tygodniach. Widać różnicę i wtedy rośnie motywacja do ukończenia kursu.

Powiedz nie płatnym kursom

Wrócę jeszcze do sprawy płatnych kursów. Powiem krótko. To jedno wielkie nieporozumienie. Znam osoby, które skończyły szkolenie bezwzrokowego pisania na klawiaturze, mają certyfikat potwierdzający kwalifikacje, a nie potrafią wykorzystać wiedzy w praktyce. Jaki sens ma podejmowanie aktywności, która nie przyniesie żadnych efektów? Pomijam nawet stratę czasu.

Niektóre osoby potrzebują nauczyciela lub dodatkowej motywacji, ale wystarczy chwila uwagi, aby zrozumieć, że to naprawdę zła inwestycja. Żaden nauczyciel nie przećwiczy za Ciebie schematu pisania, więc jaki jest sens szkoleń tego typu? Programy, nawet darmowe dostępne w sieci absolutnie Ci wystarczą.

Jakie klawiatury pomagają przyśpieszyć proces pisania?

Przetestowałem praktycznie wszystkie rodzaje. Standardowe klawiatury są strasznie głośne, a pisząc bezwzrokowo w nocy, można obudzić domowników. Obecnie pracuję na laptopie z klawiaturą AccuType i mogę szczerze powiedzieć, że piszę przynajmniej o 50 znaków szybciej. Gdybyś był zainteresowany rozwojem w tym obszarze kup sobie klawiaturę z płaskimi przyciskami oraz lekkimi odstępami między nimi. Taki układ poważnie usprawnia proces pisania.

© 2020, Pisanie Online. All rights reserved Using content without author’s permission is prohibited.

About the author

SEO/AI Enchanced Copywriter

Writing is my true passion, profession, and way of life. I am a trusted copywriter for many popular interactive agencies. On my website, I share practical tips and thoughts on content marketing, support personal branding, and share content optimization methods not only for search engines but primarily for readers. Additionally, I sell high-quality, ready-made SEO articles and accept orders from clients interested in long-term cooperation based on trust.