Loading...
You are here:  Home  >  Reading Room  >  Current Article

Dlaczego masz błędy ortograficzne w sklepie internetowym?

Przeglądam codziennie mnóstwo sklepów internetowych, witryn sprzedażowych i prawie za każdym razem widzę rażące błędy ortograficzne. Dlaczego powinieneś zadbać o czystość językową?

Kwiatki redakcyjne na stronach klientów

SEO copywriter nie tylko pisze, ale też sporo czyta. Przeglądając codziennie wiele stron firmowych oraz sklepów internetowych stwierdzam, że ortografia i logika tworzenia tekstów to problematyczne zagadnienie. Wielu właścicieli sklepów online nie potrafi się właściwie przedstawić, a to tylko początek problemów z komunikacją. Podam kilka przykładów dla pełniejszego zrozumienia negatywnej tendencji. Zaznaczę już tutaj, że sklep internetowy to przecież Twoja wizytówka. A wyobrażasz sobie klasyczną wizytówkę wręczoną solidnemu kontrahentowi z błędami ortograficznymi?

Czepiam się? Oto niektóre perełki, na które natknąłem się wykonując codzienne pisarskie obowiązki.

Organizujemy starze ze strony szkoleniowej, w bardzo widocznym miejscu. Trochę zabawne, trochę tragiczne.
Zapewnimy Państwu obsługę wszystkiego co Państwo sobie życzą, w bezpośrednim z Państwem kontakcie pozostajemy cały czas, a Państwo bądźcie pewni sukcesu z nami. Dość często spotykana struktura z ogromem powtórzeń podstawowej informacji.
Od wielu leat naszyey klienci uwarzają nas za najelepszych w swojej klasie. Znowu schemat, który się powtarza. Zakładki z błędami, mnóstwo literówek w jednym słowie, zaburzenie komfortu dla czytelnika, klienta.

Błędy ortograficzne to nie koniec dramatu niektórych stron firmowych.

Złe skojarzenia marketingowe

Przeczytaj uważnie poniższe zdanie i zastanów się nad kształtowaniem komunikatu do potencjalnego klienta.

Nie zawiedziesz się stawiając na nasze usługi. Nieetyczne metody pozycjonowania? My ich nie używamy.

Wszystko w porządku? Otóż wskazane słowa w umyśle klienta brzmią, jak groźba. Wiele sklepów internetowych nawet przy opisach produktów stosuje negatywne prowadzenie, warunkowanie strachem, a nie tędy droga. Konsument to istota emocjonalna, mówiąc szerzej ukształtowana ewolucyjnie. Strach sygnalizuje niebezpieczeństwo. A niebezpieczeństwo zachęca do walki lub ucieczki. To duże uproszczenie, ale dobrze oddaje zachowania użytkowników na witrynach sprzedażowych opisanych negatywnym językiem. Z takich miejsc się po prostu szybko ucieka i nigdy nie wraca.

Gra w skojarzenia językowe

Nie zawiedziesz się? Złe skojarzenie. Od niepamiętnych czasów w marketingu treści wiadomo, że podświadomość nie neguje, tylko potwierdza. Wnioski? Słowo nie, nie istnieje. Prawda, że przyjemny paradoks?

Nieetyczne pozycjonowanie skojarzy Ci się automatycznie z firmą, która pisze w ten sposób. Do tego My i słowa nie używamy nadają negatywnego tonu całemu zdaniu. Bardzo źle się czyta taką ofertę. 

Odbieram wpis tak, że firma MY stosuje nieetyczne metody pozycjonowania. Możesz uważać to za bzdurę, ale podświadomość ma różne skojarzenia, a skoro mogłem tak pomyśleć to znaczy, że nad tekstem wypadłoby jeszcze posiedzieć.

Jak negatywne skojarzenia przekształcić w pozytywne?

Przetestuj naturalne techniki pozycjonowania z naszymi specjalistami SEO. Wszystkie działania raportujemy w celu stałej poprawy Twoich wyników.

Krótkie porównanie i już widać ogromną jakościową różnicę. Zamiast skupiać się na tym, co robisz wyjdź w stronę klienta, czytelnika. Daj wartość, nie negatywne skojarzenia.

Poświęć chwilę na redakcję sklepu online

Czy zamówiłbyś usługę od kogoś, kto nie umie napisać kilku poprawnych zdań na własnej stronie internetowej? Profesjonalizm w sieci to wykonanie strony, a po drugie dobra treść na niej. Tyle i aż tyle, niestety.

Tym krótkim tekstem chciałbym zachęcić wszystkich autorów stron do poszanowania kultury języka i przede wszystkim przeczytania własnej strony od dechy do dechy.

Zwróć się z prośbą do czytelników, klientów. Kiedy wykryją błąd niech dadzą powiadomienie w zamian za drobny upominek, rabat, cokolwiek. To działa, a ludzie zaangażowani w rozwój Twojej witryny zyskają większą motywację do powrotu. Wspólne tworzenie wartości ma sens.

© 2020, Pisanie Online. All rights reserved Using content without author’s permission is prohibited.

About the author

SEO/AI Enchanced Copywriter

Writing is my true passion, profession, and way of life. I am a trusted copywriter for many popular interactive agencies. On my website, I share practical tips and thoughts on content marketing, support personal branding, and share content optimization methods not only for search engines but primarily for readers. Additionally, I sell high-quality, ready-made SEO articles and accept orders from clients interested in long-term cooperation based on trust.